Hakkımızda

 

Dijital pazarlamada kendini kanıtlamış çok başarılı bireyler var.

"Ben wordpress ile site tasarlayabiliyorum. Gerekirse koda da girip özgün düzenlemeler yapabilirim. Yazdığım içerikler ilgili anahtar kelimelerde zirvede. Ortaya koyduğum grafik tasarımlar mükemmel ötesi. Bugüne kadar binlerce proje tamamladım. Belediyelerle, bakanlıklarla, sivil toplum örgütleri ile çalışıyorum." "Kaç kişilik bir ekipsiniz?" "Tek başımayım. Başkaları ile çalışmayı sevmiyorum. Zaten evden yapıyorum. Ha bi de bizim çırak Memet var."

İşin içinde değilseniz bu cümleler çok ağdalı ve dinleyenin ağzının suyunu akıtacak cinsten. Bu kadar mükemmel bir insandan iş görüşmesi, fikir almak, projenizi anlatmak, derdinize derman bulmak için randevu almanız mümkün olamaz. Böyle biri 7x24 bilgisayarın başında olsa yine de nefes almak için vakti bulamaz. Ya da böyle birini gerçekten buldunuz diyelim, dönüp sizin projenizle ilgilenebilir mi zannediyorsunuz?

Dijital pazarlama web tasarımcısından, grafikere, sosyal medya uzmanından, SEOcusuna kadar birçok branşa ayrılır. Bu branşların da zamanın ihtiyaçlarına göre artması muhtemeldir. Her nasıl ki bir futbolcuya "önce kalene gelen topu kurtar, sonra kaleci atışını kullan, top yere değmeden depara kalk, attığın topu yakala, rakibi çalımla ve topu rakip filelerle buluştur" diyemiyorsanız, dijital pazarlamada da her ihtiyacınızı bir kişi ile gideremezsiniz.

Arkadaş muhabbetinde sorduğunuz bir soruya cevap vermekten veya fikrinizin şekillendirilmesinden bahsetmiyoruz tabiki. Her nasıl ki doktor olan bir vatandaş çevresinden sürekli diz, bel ağrısı şikayetlerini vizitesiz dinliyorsa biz de peki biz ne yapmalıyız soruları ile muhatap oluyoruz.

Dijital pazarlama ciddi bir iştir. Tek başına sürdürülebilir bir başarı sağlamak mümkün değildir. Tek başınıza yola çıkabilirsiniz ancak tek başınıza seyahat etmekte ısrar ederseniz pek çok şeyi ıskalarsınız ve kendinizi yıpratırsınız. Bu işin amcamın programcılık okuyan oğlu ile lise arkadaşımın 3-5 makale bilgisi ile olabileceğini düşünüyorsanız siz de işletmenize, fikirlerinize kötülük yapıyorsunuz demektir.

Neticede SEO Timi de yola herkes gibi tek başına çıktı. O zamanlar adı SEO Biri idi :) Apple madem Siri dedi ve ekibe eleman kattı, Biri de Timi ile çalışmaya başladı. Şu an SEO Timi olarak tek başımıza aldığımız bir adımlık yola karşılık aynı performans ile birim çapta 3 adım atabilmenin keyif ve konforu ile çalışıyoruz. Her işi önemsiyor, değer katmaya çalışıyoruz. Boş vaadlerle hayal kırıklığı yaşatmamaya özen gösteriyoruz. Netice biz para kazanmak için bir araya gelmiş bir ekibiz. Ancak aldığımız işe faydamız olmayacaksa sebeplerini izah ederek sürpriz yaşamamanız için elimizden geleni yapıyoruz. Hala bizden memnun değil misiniz? Koşulsuz ücret iadesi de yapacak kadar kendimize güveniyoruz.

Bugüne kadar ekipteki her arkadaşımızın bireysel başarıları olsa da ekip olarakta pek çok başarıya imza attık. Yurtiçi ve yurtdışı yaptığımız pek çok proje ile serüvenimize devam ediyoruz. Sizleri de aramızda görmekten memnun oluruz.